Minuty czytania: 3

Urodziny bloga oraz darmowy kurs Excel online

Mija dokładnie rok, od startu bloga. Każde urodziny to dobra okazja do podsumowań ale przede wszystkim prezentów! Zacznijmy od tego drugiego 😉


Kurs Excel online

Wybrałem nazwę Excelness, bo skojarzyła mi się z rozwojem i dążeniem do doskonałości. Wyobrażałem sobie, że dołączy do mnie społeczność ludzi zainteresowana rozwojem excelowych umiejętności. I tak rzeczywiście się stało. Jest Was coraz więcej.

Chcę pomóc Wam rozwijać te umiejętności w usystematyzowany sposób – poprzez kursy. Podobno to nie cel się liczy, ale droga jaka do niego prowadzi. Dlatego zrobię wszystko, aby ta droga była ciekawa, pełna wyzwań, ale dająca satysfakcję.

Nasza droga do excelowej doskonałości będzie miała kilka etapów:

Kurs Excel online dla początkujących

Każdy etap będzie kończył się zdobyciem certyfikatu i będzie gwarantował Wam, że jesteście gotowi do dalszej drogi. Na poszczególnych etapach, mogą pojawić się misje specjalne, które pozwolą zdobyć dodatkowe umiejętności, np. „ZDOBYWCA TABEL PRZESTAWNYCH” czy „CZARODZIEJ FORMUŁ” 😉

Excelness ADEPT – to pierwszy i całkowicie darmowy kurs Excel online, który wprowadzi Was w świat Excela. Jest skierowany do absolutnie początkujących, albo takich, którzy nie mieli do czynienia z Excelem do tej pory.

Co zawiera kurs? Struktura wygląda tak:

 • Okno Excela
 • Struktura i budowa arkusza
 • Tworzenie, modyfikacja i usuwanie arkuszy
 • Modyfikacja i usuwanie wierszy i kolumn
 • Wprowadzanie i modyfikowanie danych
 • Formatowanie danych
 • Podstawowe funkcje matematyczne

Kurs znajduje się na platformie szkoleniowej AKADEMIA EXCELNESS. Składa się z lekcji w formie pisemnej oraz ćwiczeń / zadań w formie plików Excel, powiązanych z poszczególnymi tematami. Każdy, kto zapisze się na kurs uzyska także dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku.


Czy chcesz bezpłatny test z Excela?


Urodziny bloga

Mija dokładnie rok, odkąd wystartowałem z blogiem. To był naprawdę intensywny i bardzo ciekawy rok. Nauczyłem się wiele, nie tylko w zakresie Excela (każdy musi się szkolić :)) ale i zakresu szeroko rozumianych social mediów i online marketingu.

Urodziny bloga. Posta na Facebooku.

Przeżyłem wiele radości – za każdym razem za Waszą sprawą. Ale i wiele frustracji – najczęściej za sprawą Facebooka, Instagrama czy mojej własnej niemocy 😉 Najważniejsza lekcja jaką wyniosłem z tego okresu jest taka, że warto stawiać na systematyczność i robić swoje bez względu na okoliczności. Tego też Wam serdecznie życzę, z nadzieją że wytrwacie razem ze mną na tej drodze do doskonałego Excela.

Poniżej znajdziecie garść statystyk i podsumowań tego mijającego roku.

Liczba artykułów: 42
Średnia miesięczna liczba odwiedzających w pierwszych 3 miesiącach działania bloga: około 300
Średnia miesięczna liczba odwiedzających w ostatnich 3 miesiącach działania bloga: około 3 000

Najczęściej czytany artykuł: Data urodzenia z PESEL
Drugi najczęściej czytany artykuł: Harmonogram w Excelu

Wg stanu na 29 września 2019

A Tobie, który artykuł najbardziej pomógł?


Masz problemy z Excelem? Uzyskaj pomoc na grupie Keep Calm And Use Excel.


4 Comments

Tomek · 1 października 2019 at 07:33

Cześć Łukasz,
czy na każdy z etapów będą oddzielne zapisy? Czy trzeba przejść kurs 1 poziomu, by potem uczestniczyć w kolejnych?

  Łukasz Pietrzak · 1 października 2019 at 16:34

  Hej, większość ludzi na Facebooku chciało od razu całość, więc tak to bedzie wygladalo. Ale oczywiscie zadania czy poszczególne partie będzie można sobie dawkować.

jankesd · 1 października 2019 at 08:33

Dzień dobry p.Łukaszu czekam na pierwszy pański poradnik jaki będzie na razie wszyscy nie wiemy.Po tygodniu coś więcej można napisać, ale również ewentualnie poprawić ,lub czego brakuje.na razie trzymam kciuki.

  Łukasz Pietrzak · 1 października 2019 at 16:35

  Dziękuję. Mam nadzieję, że okaże się pomocny przy stawianiu pierwszych kroków z Excelem. A i nieco bardziej zaawansowani użytkownicy znajdą coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *