Cześć!

Łukasz Pietrzak

Nazywam się Łukasz Pietrzak i jestem założycielem Excelness. Razem z Jackiem Adamowiczem,  pomagamy ludziom efektywniej używać Excela oraz innych narzędzi do analizy danych. Dzięki temu ulepszają swoją pracę i procesy. Robimy to na kilka sposobów.

Szkolimy na wszystkich poziomach zaawansowania. Nasze szkolenie podniesie Twoje kompetencje, a to da Ci nowe możliwości na rynku pracy.

Dla firm, budujemy skuteczne i atrakcyjne raporty. Skuteczne czyli takie, gdzie szybko otrzymujesz wartościowe informacje, które są podstawą do dobrych decyzji.

Dostarczamy narzędzi usprawniających pracę. Ty oszczędzasz czas i pieniądze, ponieważ automatyzujesz codzienne prace i raporty.

Potrzebujesz bazy danych o klientach, pracownikach czy produktach? Dostarczymy rozwiązania, które pozwolą gromadzić i śledzić najbardziej kluczowe informacje.

Dlaczego to jest ważne?

Każdego dnia, przez firmy przepływają tysiące arkuszy kalkulacyjnych. Ilość danych, jakimi jesteśmy codziennie zasypywani powoduje, że brakuje czasu na ich: przetwarzanie, analizę i wyciąganie wniosków. Co gorsza, jak pokazują badania 88% arkuszy (!) zawiera jakiegoś rodzaju błędy, które mają wpływ na decyzje biznesowe. W 17% przypadków powodują wręcz straty finansowe!

Wg hierarchii DIKW (Data, Information, Knowledge, Wisdom) dane są podstawą piramidy, która prowadzi do mądrości (lepszych decyzji) Kluczowe jest, co z danymi zrobimy. To znaczy jak je: przetworzymy, zanalizujemy, zaprezentujemy i jakie wyciągniemy z nich wnioski. 

Dostarczając odpowiednią wiedzę na Excelness – pomagamy w podejmowaniu lepszych decyzji.

Krótka historia Excelness…i naszej znajomości

Nie byłoby Excelness bez naszej przyjaźni, która trwa już 20 lat! Od zawsze dzieliliśmy pasję do liczb, ale na początku nasze życiowe drogi potoczyły się swoimi kolejami.

Ja od wielu lat jestem związany z działami HR. Tworzyłem tam narzędzia excelowe dla siebie i kolegów, a także szkoliłem. Odkryłem, że wszystko to przynosi mi sporo frajdy i sprawia mnóstwo satysfakcji. Co równie ważne – doceniają to także inni.

Jacek ukończył Informatykę i Ekonometrię. Od początku zajmuje się analizą danych i szkoleniami z tego zakresu. Połączenie wieloletniego doświadczenia jako trener i ogromna wiedza IT pozwala mu na swobodną komunikację na szczeblu IT-Business. Dodatkowo posiada m.in. renomowane certyfikaty  Microsoft Office Specialist (MOS) Expert,  Microsoft Certified Systems Engineer (MCSE ).

Połączenie naszego: doświadczenia biznesowego, trenerskiego oraz umiejętności analitycznych i eksperckiej znajomości narzędzi daje nam możliwość dostarczania wyjątkowej wartości. Rozumiemy jak przekształcić potrzeby biznesowe na język liczb. Pomagamy firmom poprzez szkolenia pracowników i tworzenie efektywnych narzędzi i raportów. Jeśli chcesz, możemy pomóc także Twojej. Skontaktuj się z nami – ustalimy szczegóły.