fbpx

Cześć, nazywam się Łukasz Pietrzak

Łukasz Pietrzak zdjęcie. Blog Excelness.

Jestem założycielem bloga Excelness, na którym pomagam ludziom efektywniej używać Excela. Dzięki temu ulepszają swoją pracę i procesy. Robię to na kilka sposobów.

Szkolę na wszystkich poziomach zaawansowania. Moje szkolenie podniesie Twoje kompetencje, a to z kolei może przyczynić się do wzrostu wynagrodzenia.

Dla firm, buduję skuteczne i atrakcyjne raporty. Skuteczne to znaczy takie, gdzie szybko otrzymujesz wartościowe informacje, które są podstawą do dobrych decyzji.

Dostarczam narzędzi usprawniających pracę. Ty oszczędzasz czas i pieniądze, ponieważ zautomatyzujesz codzienne prace i raporty.

Potrzebujesz bazy danych o klientach, pracownikach czy produktach? Dostarczę rozwiązania, które pozwolą gromadzić i śledzić najbardziej kluczowe informacje.

Dlaczego to jest ważne?

Każdego dnia, przez firmy przepływają tysiące arkuszy kalkulacyjnych. Ilość danych, jakimi jesteśmy codziennie zasypywani powoduje, że brakuje czasu na ich: przetwarzanie, analizę i wyciąganie wniosków. Co gorsza, jak pokazują badania 88% arkuszy (!) zawiera jakiegoś rodzaju błędy, które mają wpływ na decyzje biznesowe. W 17% przypadków powodują wręcz straty finansowe!

Wg hierarchii DIKW (Data, Information, Knowledge, Wisdom) dane są podstawą piramidy, która prowadzi do mądrości (lepszych decyzji) Kluczowe jest, co z danymi zrobimy. To znaczy jak je: przetworzymy, zanalizujemy, zaprezentujemy i jakie wyciągniemy z nich wnioski. 

Dostarczając odpowiednią wiedzę na Excelness – pomagam w podejmowaniu lepszych decyzji.

Krótka historia Excelness

Wszystko zaczęło się od pewnej nieudanej rozmowy kwalifikacyjnej, kilkanaście lat temu. Dowiedziałem się, że moje umiejętności do pracy z Excelem są niewystarczające. To stało się motywacją do nauki i samodoskonalenia.

Zacząłem pracować w HR. Tworzyłem narzędzia excelowe dla siebie i kolegów, a także szkoliłem. Odkryłem, że wszystko to przynosi mi sporo frajdy i sprawia mnóstwo satysfakcji. Co równie ważne – doceniają to także inni.

Skutkiem tego, w 2015 roku założyłem firmę, a później bloga Excelness. Na blogu dzielę się wiedzą zupełnie za darmo. Komercyjnie, najczęściej pomagam firmom poprzez szkolenia pracowników i tworzenie różnych narzędzi. Jeśli chcesz, mogę pomóc także Twojej. Skontaktuj się ze mną – ustalimy szczegóły.

Prywatnie

Mąż i ojciec dwóch cudownych córek. Komputerowiec, fotograf-amator, fan horrorów i science-fiction. Od lat zapalony entuzjasta w temacie finansów osobistych. Od 20 lat, nieprzerwanie prowadzę zapiski wydatków – oczywiście od dawna w Excelu 🙂