fbpx

Strona główna / Łukasz Pietrzak

Łukasz Pietrzak

 

Witaj, nazywam się Łukasz Pietrzak i jestem pasjonatem Excela, wizualizacji danych i specjalistą od wynagrodzeń.

Moja motywacja

Z praktyki wiem, co jest bolączką każdego menedżera. Konieczność podejmowania decyzji w warunkach, w których nie ma wystarczających bądź adekwatnych informacji. Postanowiłem założyć Excelness, aby rozwiązywać takie problemy.

Lubię opowiadać historie za pomocą liczb. Wyciągać z nich sens, który ułatwia życie. Excel to najpopularniejsze narzędzie do tego typu zadań. Dlatego praca na nim jest dla mnie czymś naturalnym i sprawia mi przyjemność.

Skąd to się wzięło?

Łukasz Pietrzak zdjęcie

Wszystko zaczęło się od pewnej nieudanej rozmowy kwalifikacyjnej, kilkanaście lat temu. Dowiedziałem się, że moje umiejętności do pracy z Excelem są niewystarczające. To stało się motywacją do nauki i samodoskonalenia.

Zacząłem pracować w HR. Tworzyłem narzędzia excelowe dla siebie i kolegów, a także szkoliłem. Odkryłem, że wszystko to przynosi mi sporo frajdy i sprawia mnóstwo satysfakcji. Co równie ważne – doceniają to także inni.

Tworzę narzędzia  – raporty, dashboardy, bazy danych – które pomagają menedżerom w podejmowaniu decyzji biznesowych. Jestem także trenerem Excela. W 2015 roku założyłem firmę, która świadczy usługi konsultingowe związane z wynagrodzeniami i analizami. 

Jeśli chcesz, mogę pomóc także Tobie. Skontaktuj się ze mną – ustalimy szczegóły.

Dlaczego uważam, że to jest ważne?

Każdego dnia, przez firmy przepływają tysiące arkuszy kalkulacyjnych. Ilość danych, jakimi jesteśmy codziennie zasypywani powoduje, że brakuje czasu na ich: przetwarzanie, analizę i wyciąganie wniosków. Co gorsze, jak pokazują badania 88% arkuszy (!) zawiera jakiegoś rodzaju błędy, które mają wpływ na decyzje biznesowe. W 17% przypadków powodują wręcz straty finansowe!

Wg hierarchii DIKW (Data, Information, Knowledge, Wisdom) dane są podstawą piramidy, która prowadzi do mądrości (lepszych decyzji) Kluczowe jest, co z danymi zrobimy. Jak je: przetworzymy, zanalizujemy, zaprezentujemy i jakie wyciągniemy z nich wnioski. Wierzę, że dostarczając menedżerom odpowiednie – narzędzia, zasoby oraz wyszkolonych pracowników – pomagam im w podejmowaniu lepszych decyzji.

Prywatnie

Mąż i ojciec dwóch cudownych córek. Komputerowiec, fotograf-amator, fan horrorów i science-fiction. Od lat zapalony entuzjasta w temacie finansów osobistych. Od 20 lat, nieprzerwanie prowadzę zapiski wydatków – oczywiście od dawna w Excelu 😉

Facebook
Facebook
Instagram
YouTube
RSS